Вихід на європейський ринок. СЕ маркування
Українські виробники все частіше вибирають вектор напрямки розвитку продажів своєї продукції в бік країн Євросоюзу. Однак, для більшості підприємств, що бажають вийти на європейський ринок, основною перешкодою є проходження європейської сертифікації.
Для цього необхідно вміти користуватися директивами ЄС англійською мовою, такими ж стандартами, знаходити контакти з європейськими лабораторіями та всіма органами оцінки продукції, а з недавніх пір ще мати авторизованого представника, що приносить безлічі експортерам незручності і значні витрати. Але всі ризики виправдовуються, як тільки ви починаєте гру».
Для виходу на європейський ринок необхідно зробити всього шість кроків:
Крок 1. Визначення директив для вашої продукції.
Вище ми вже вказали, що використання англомовних директив є одним з ключів для відкриття дверей на ринок ЄС. Це необхідно для гармонізації системи технічного регулювання між Україною та Європейським Союзом. Щоб знайти необхідну директиву, використовуйте сайт Єврокомісії
Крок 2. Визначення основних вимог до продукції.
Дані вимоги вказані у відповідних директивах і необхідні для уточнення показників безпеки продукції.
Крок 3. Визначення європейських стандартів при виробництві вашої продукції.
Нікому не секрет, що застосування стандартів ЄС добровільне, але найбільш ефективне виконання вимог директиви – це використання стандарту(ів), затвердженого(их) з переліку під конкретну директиву. Провівши випробування вашої продукції за даними стандартами дає вам презумпцію відповідності істотним вимогам Директиви.
Крок 4. Оцінка відповідності продукції.
Момент на шляху до бажаного експорту, в якому проводять перевірку відповідності основним вимогам на стадії розробки або виробництва товару. Дані процедури пройдуть просто, якщо ваша продукція з низьким ступенем ризику. Для продукції з високим ступенем необхідне залучення зовнішніх спеціалізованих органів для сертифікації.
Крок 5. Підготовка технічної документації.
Кожен виробник зобов'язаний підготувати необхідну технічну документацію, включаючи аналіз ризиків. Дані папери треба оформляти хоча б на одній з офіційних мов Європейського Союзу.
Крок 6. Оформлення Декларації відповідності та нанесення маркування.
Декларація є підтвердженням відповідності директивам. Останні також вимагають наявність РЄ маркування, що дає автоматичний доступ до ринків всіх держав Євросоюзу. Звичайно, не для всіх продуктів даний СЕ-знак є обов'язковим, але для них існує інші вимоги.
Якщо ви пройшли весь цей шлях — вітаємо, адже тепер ви можете продавати свій продукт на ринку Європейського Союзу!